1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły aktualności

Wydarzenia

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Sylwester w Krakowie!

13 grudnia 2018

Quebonafide, Otsochodzi, BOKKA, KAMP! i Flirtini – najgorętsze nazwiska hip-hopu,rapu, muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią na scenie zlokalizowanej naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym w Krakowie i wspólnie ze zgromadzonymi widzami przywitają Nowy Rok. Dodatkowo na placu Wolnica i w alei Róż powstaną małe sceny, na których DJ-e zaproszą do wspólnej zabawy. Imprezie Sylwestrowej na Rynku towarzyszyć będzie o północy pokaz efektów scenicznych oraz świetlnych.

Główną sceną, zlokalizowaną naprzeciw Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym, zawładną w całości młodzi artyści, którzy w ostatnich latach stali się niekwestionowanymi gwiazdami takich gatunków muzycznych jak hip-hop, rap czy muzyka elektroniczna. Świeże spojrzenie na rap, niekonwencjonalny i często eksperymentalny flow, dopracowana technika rymowania, a wszystko to połączone z refleksyjnością tekstów – Quebonafide to jeden z najbardziej znanych polskich artystów, autor pokrytego platyną albumu „Egzotyka” oraz współtwórca projektu Taconafide, którego płyta „SOMA 0,5 mg” była jednym z najlepiej sprzedających się albumów w Polsce w 2018 roku.

Kolejna gwiazda, która pojawi się na sylwestrowej scenie to Otsochodzi – muzyk znany ze stylu nawiązującego do klasycznych hiphopowych nagrań z lat 90., określany jako jeden z najważniejszych przedstawicieli nowego polskiego hip-hopu. Młody raper posiada w dorobku znakomicie przyjęty debiutancki minialbum zatytułowany „7”, a dzięki wsparciu Asfalt Records wypuścił na rynek pierwszy długogrający album „Slam”. Liczbę odsłon jego utworów w serwisie Youtube można liczyć w dziesiątkach milionów.

Zespoły prezentujące muzykę elektroniczną będą miały swojego mocnego przedstawiciela w postaci grupy KAMP!, uznawanej za jeden z najbardziej znaczących polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał Internet. W 2014 roku wydali materiał w nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym. Są autorami remiksów m.in. dla Brodki i Dawida Podsiadły.

Grupa BOKKA to rewelacja polskiej sceny alternatywnej: skład zespołu jest owiany tajemnicą, wiadomo jedynie, że tworzy go 5 osób, które wykonują zaraźliwy, alternatywny pop. O niebanalnym charakterze ich muzyki najlepiej świadczy wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium. BOKKA fascynuje wciągającymi, żywiołowymi występami na żywo, z którymi zjechała niemal całą Europę.

W Krakowie usłyszymy także DJ set Flirtini w wykonaniu Menta XXL (Rasmentalism), czyli połówki duetu producentów muzycznych, DJ’ów i promotorów. Na co dzień w skład Flirtini wchodzi również Jedynak (World Wide Warsaw). Muzycy remiksują i grają razem od 7 lat, występowali na największych festiwalach i klubowych scenach w całej Polsce, bijąc często frekwencyjne rekordy. Flirtini to także wydawnictwo muzyczne, znane z serii kompilacji „Heartbreaks & Promises”, prezentującej współczesną muzykę miejską.

Imprezę na krakowskim rynku zamknie pochodząca z Ukrainy DJ’ka Facheroia, która swoim elektronicznym setem wspólnie z nami powita Nowy Rok.

Natomiast na placu Wolnica mieszkańcy Krakowa będą się bawić przy dźwiękach szeroko rozumianej muzyki etnicznej. Ludwik Zamenhof (czyli Andrzej Zagajewski) to producent muzyki elektronicznej, ale także m.in. założyciel zespołów Hańba! i Balkanscream. Ma na swoim koncie dwie wydane płyty „Balkan Error” z elektronicznymi i nowoczesnymi interpretacjami melodii bałkańskich, a także „Mixtape #1” z remiksami polskich folkowych zespołów. Z kolei znany krakowski DJ Daniel Drumz przedstawi nam orientalną mieszankę muzyki klubowej inspirowanej Afryką z dodatkiem nuty arabskiej i dalekowschodniej. Całość dopełnią dźwięki afrobeatu, w którego rytmach powitamy Nowy Rok.

Aleja Róż to z kolei szalona prywatka w stylu lat 80. pod przewodnictwem DJ Vasila. Mieszkańcy będą mogli bawić się przy największych szlagierach ery disco.

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij